online calisma

Günümün ortalama 15 saati, teknolojik cihazların üzerinde geçiyor. Evde 2, iş yerinde ve arabada olmak üzere 4 bilgisayarım, şahsi ve kurumsal kullandığım 2 telefonum ve bir adet tabletim var. Tüm bu cihazları gün içinde farklı zamanlarda, farklı yerlerde, farklı şekillerde kullanıyorum. İşim gereği bu sayı biraz fazla gibi gözükse de , sadece tek bir cihaz ile yaşamak da benim için mümkün. Sadece taşıması zor geliyor. Sabah iş yerinde başladığım bir projeye öğlen bir cafe’de, öğlen devam ettiğim bir projeye akşam evde veya bir davette sürdürebiliyorum. Bunun için herhangi bir veri aktarımına, ekstra ekipmana veya belli bir konuma ihtiyaç duymuyorum. Tüm verilerime aylık 5 tl lik bir ödeme yaparak basit drive hizmetleri alarak online ortamda erişiyorum. Çalışmak ve teknolojiyi kullanmak için farklı cihazlara ihtiyacım olabilir fakat ihtiyacım olmayan tek şeyin ne olduğunu biliyorum; mekan!!! Özgürce çalışmanın bana olan maliyeti sadece 5 tl. Bir binaya, bir işyerine, bir büroya ve buralara hergün gitme telaşına sahip olmadan çok daha verimli ve akıcı çalışmak günümüz teknolojisinin en basit haliyle artık mümkün…

Birçok firma pandemi döneminde, aynı işlerin online daha maliyetsiz ve akıcı olduğunu bizzat test etti. Online Dünya’nın verimi ve teknolojinin bize daha fazla yaşamaya zaman ayırma şansı verdiği bu ödülünü görmezden gelmeyin… Online çalışabilme yeteneğinize yapacağınız alt yapı yatırımının, hem işçi maliyetlerinizde, hem de personellerinizin performansında yaratacağı olumlu yansıma tahmin edilenden çok fazla. Online çalışma ortamına yapılacak her bir yatırım, gerçek bir tasarruf yatırımıdır. İlkel çalışma yöntemlerinden kurtulmanın, daha vizyonist ve basit çalışmanın tam zamanı!!!

Online nasıl çalışılması gerektiği ve online çalışma platformlarının nasıl kullanılacağı konusunda uzun uzun okumayı sevecekler için yakında bir yazım olacak. Yazılarımı takip etmek için bildirimleri açmayı unutmayın dostlar!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir