Hakkımda

firatprofile

Hakkımda

Merhaba Ben Fırat Uğurata

1983 İstanbul Doğumluyum, Antalya’da yaşıyorum… Marka Danışmanlığı ve teknoloji alanında farklı işlerle uğraşmaktayım. 1998 yılından itibaren seyyar bilgisayar tamircisi olarak başladığım iş hayatımda IT yöneticiliği, Marka Danışmanlığı, Web Tasarım ve Yazılım Geliştiriciliği, Sosyal Medya ve SEO eğitmenliğine kadar birçok farklı işler üstlendim. Genel olarak teknolojiye ve teknoloji trendlerine meraklı biri olarak, minimalist bir yaşamdan kopmadan, etrafımdaki insanlara, “teknolojiyi ve yeniliği yerinde ve yeterli kullanmak" konusunda sürekli olarak bilgiler aktarma çabasında oldum. Bu blog’da biraz o güdünün ürünü gibi oldu.

En iyi teknolojiyi değil, ihtiyacım olanın en iyisine sahip teknolojiyi kullanırım.

İş Hayatım ve Girişimlerim

İş hayatıma gerçek anlamda 98-99 yıllarında İzmir’de başladım. Bilgisayar tamirciliğinden, CD satışlarına, kitap satışlarından pilav arabasında pilav satmaya kadar birçok günü kurtarmaya yönelik işlerde çalıştım. Bu süreçte aldığım eğitimler sonucu hem teknoloji danışmanlığı hem de küçük çaplı Marka Geliştirme çalışmaları yapmaya başladım. Döneme göre İzmir bölgesinde güzel deneyimler ile başarılı sonuçlar alarak Marka Danışmanlığı’na kadar yükselecek bilgi erişimine sahip oldum. Daha sonra Antalya’ya yerleşerek bir turizm firmasında IT Sorumlusu olarak göreve başladım. Yaklaşık 12 yıl önce başladığım bu göreve bugün itibari ile halen devam etmekteyim. İşimin yanı sıra Antalya’da bazı eğitim kurumlarında “Microsoft Sistem ve Ağ Uzmanlığı" eğitmenliği yaptım. Ayrıca 2010 yılında türünün ilk örneği olan Marka ve Kurumsallaşma Danışmanlığı olan MARKAMENTAL ‘i kurdum. Bunun yanında yine teknolojiden uzaklaşmayarak web tasarım ve yazılım alanında faaliyet gösteren daha sonra reklam ve Google hizmetleri konusunda Antalya’nın tercih edilen web ajanslarından biri AWA Web Ajans’ı kurdum. Bu süreçte hem marka ve kurumsallaşma alanında hemde teknoloji alanında hizmetler ve eğitimler verdim, vermeye devam ediyorum.

Hem mesleki alanda hemde genel olarak okumayı ve araştırmayı delice seven bir insanım. Özellikle doğru bilgiye erişmek için delicesine kaynakları araştıran, kaynakları karşılaştıran, farklı bakış açıları ile yorumlayıp harmayanlar tarafından bilgi almayı ve bu bilgileri aktarmayı çok seviyorum. Blog’un kurulma amacıda aslında biraz bu! Öğrendiğim, araştırdığım, tecrübe ettiğim olabildiğince doğru bilgiyi paylaşmak ve aktarmak.

İşim bile olsa Sosyal ağları kişisel olarak çok kullanmıyorum. Şu günden sonra biraz daha aktif olarak kullanmaya çalışacağım sosyal  ağ hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz…

Sosyal ağlar